SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Burkar 12409279
nr 1240 9279
Burkar
med lock, 5 st, silver, 1800-tal. Höjd: 3-4 ca, Vikt ca: 120 g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:52:49
600 kr
800 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver